Milan na remis

38652_hp

W pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu UEFA Werder Brema zremisował u siebie z AC Milan 1:1. Wynik ten stawia w korzystniejszej sytuacji przed rewanżem Rossoneri, aczkolwiek ekipa z Mediolanu nie może być jeszcze pewna awansu do kolejne rundy.

Już w 50. sekundzie gospodarze mogli objąć prowadzenie, gdy po rzucie rożnym wykonanym przez Diego [fot] piłka trafiła do niepilnowanego Alexandrosa Tziolisa, lecz ten z paru metrów strzelił prosto w Didę. Potem akcje miały już miejsce przeważnie pod bramką Werderu i coraz więcej pracy miał Tim Wiese. 27-letni bramkarz w 15. minucie uratował swój zespół, gdy sparował uderzenie Mathieu Flaminiego.

21 minut później nie był już jednak w stanie zapobiec utracie gola. Flamini wystąpił tym razem w roli podającego, dośrodkowując z prawego skrzydła, a Filippo Inzaghi z bliska, na raty wpakował piłkę do siatki.

Po przerwie piłkarze z Bremy zagrali już lepiej i stwarzali coraz więcej sytuacji. W 56. minucie bliski szczęścia był Diego, którzy przymierzył z dystansu, lecz na posterunku był Dida. Dziesięć minut później gospodarzom dopisało z kolei szczęście, gdy Inzaghi z 13 metrów trafił w słupek.

Końcówka należała ponownie do Werderu, który ostatecznie wyrównał na sześć minut przed końcem. Daniel Jensen dośrodkował z rzutu wolnego, Hugo Almeida zgrał piłkę głową do Diego, a ten z ośmiu metrów pokonał swojego rodaka Didę i ustalił wynik spotkania.

*Werder Brema – AC Milan 1:1 (0:1)*
0:1 Inzaghi 36′