Manchester zgodnie z planem

6374409

Dimitar Berbatov

W zaległym meczu Premiership Manchester United pokonał Fulham Londyn 3:0. Jedną z bramek zdobył Wayne Rooney, który tym samym wrócił do gry po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

W barwach Man Utd na ławce rezerwowych usiadł Wayne Rooney. W pierwszym składzie pojawili się: Carlos Tevez oraz Dimitar Berbatov. Już w dwunastej minucie gospodarze zdobyli bramkę. Mocno z woleja uderzył Paul Scholes, a futbolówka znalazła się w siatce rywali. Błąd przy tej bramce popełnił Mark Schwarzer, który powinien obronić uderzenie Anglika.

W 25. minucie Carlos Tevez wpakował piłkę do siatki rywali, ale nie została ona zaliczona, gdyż sędzia liniowy pokazał pozycję spaloną Argentyńczyka. Pięć minut później padła już prawidłowa bramka. Na listę strzelców wpisał się Dimitar Berbatov, a kolejny błąd popełnił Schwarzer. Do przerwy Manchester United prowadził z Fulham Londyn 2:0.

15 minut po zmianie stron na boisku zameldował się Wayne Rooney. Anglik zmienił Berbatova i powrócił na boisko po miesięcznej przerwie. Już 120 sekund później wychowanek Evertonu pokonał Schwarzera po raz trzeci. Park dośrodkował, nogę dostawił tylko Rooney i futbolówka wpadła do siatki.

Chwilę później okazję miał Bobby Zamora, ale jej nie wykorzystał i Fulham nie zdobyło bramki. W końcówce meczu Manchester United miał jeszcze inne okazje, ale ostatecznie więcej goli nie było. Man Utd zwiększył przewagę do pięciu punktów nad Liverpoolem.

*Manchester United – Fulham 3:0 (2:0)*
1:0 Scholes 12′
2:0 Berbatov 30′
3:0 Rooney 63′

paulscholes_468x551Zdobywca drugiej bramki Paul Scholes !

~ - autor: bksspartakatowice w dniu 21/02/2009.