Koniec passy Manchesteru United!

blackburnroversvmanchesterunitedpremierz5p3fps6nyml

Brak Edwina Van der Sara poskutkował tym, że Manchester United stracił bramkę w spotkaniu przeciwko Blackburn Rovers. Jednak Czerwone Diabły wygrały ten pojedynek 2:1 i jest to dziesiąty z rzędu triumf MU.

Sensacyjnie między słupkami Manchesteru United pojawił się Tomasz Kuszczak, a nie Edwin Van der Sar. Czerwone Diabły liczyły na 15. mecz bez straty bramki w Premiership. Do podstawowego składu wrócił Wayne Rooney i na ławkę powędrował Carlos Tevez.

Od początku przewagę osiągnął mistrz Anglii. Jednak pierwsza bramka padła dopiero w 23. minucie. Wówczas to prawą stronę całą akcję rozpoczął Rafael, następnie futbolówka trafiła w pole karne, gdzie bramkę zdobył Rooney.

Jednak w 32. minucie padło wyrównanie. Po 14. meczach bez straconej bramki, obrona Czerwonych Diabłów skapitulowała. Tomasz Kuszczak dał pokonać się Roque Santa Cruzowi i gospodarze stracili pierwszą bramkę od 8 listopada poprzedniego roku. Do przerwy był remis 1:1, a  Blackburn oddało w sumie tylko jeden celny strzał.

Tuż po zmianie stron swoją okazję do zdobycia bramki miał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk uderzył futbolówkę lewą nogą, lecz ta minęła słupek rywali. Kilka chwil później dobrą interwencją popisał się Tomasz Kuszczak.

W 60. minucie Czerwone Diabły ponownie wyszły na prowadzenie. Z rzutu wolnego bramkę zdobył Ronaldo. Piłka po strzale Portugalczyka poszybowała nad murem i wpadła do siatki Paula Robinsona. Fantastyczne trafienie  Ronaldo.

Kolejny minuty nie przyniosły już zmiany rezultatu. Man Utd wygrał 2:1, ale przerwał świetną passę bez straconej bramki. Wygrał natomiast dziesiąty z rzędu mecz w Premiership.

Manchester United – Blackburn Rovers 2:1 (1:1)
1:0 Rooney 23′
1:1 Santa Cruz 32′
2:1 Ronaldo 60′

~ - autor: bksspartakatowice w dniu 22/02/2009.