Barcelona w finale po ciężkiej przeprawie!!!

0atleticobarcelonaleomessiapplaudedW środowy wieczór na Son Moix spotkanie pomiędzy Realem Mallorcą, a FC Barcelona dostarczyło kibicom dużo emocji. Awans do finału Copa Del Rey wywalczyli do finału piłkarze Barcelony, chociaż nie przyszło on im łatwo.

Kiedy podopieczni Gregorio Manzano w pierwszym spotkaniu miesiąc temu grali z Katalończykami, było to starcie czerwonej latarni ligi ze zdecydowanym liderem rozgrywek Primera Division. Teraz jednak Mallorca wyszła ze strefy spadkowej i kolejne dobre występy stawiają ją w zdecydowanie innym świetle.

Słabo idzie natomiast Barcelonie, która notuje kolejne porażki w lidze i traci przewagę nad najgroźniejszym konkurentem w walce o mistrzostwo Hiszpanii Realem Madryt. FC Barcelona miała jednak sporą zaliczkę z pierwszego spotkania rozegranego na Camp Nou.

Wtedy to po bramkach strzelonych przez Thierry Henry i Rafaela Marqueza Blaugrana odniosła zwycięstwo. Pierwsza połowa spotkania rewanżowego pomiędzy Realem Mallorcą, a FC Barceloną była wyrównanym pojedynkiem. Obie drużynie nie stworzyły jednak zbyt dużo okazji do strzelenia bramki.

Szkoleniowiec Josep Guardiola dał pograć w tym meczu piłkarzom, którzy do tej pory mieli najmniej okazji do gry. W tym gronie znalazł się m.in. powracający po kontuzji Andres Iniesta. Gra Barcelonie nie kleiła się, a Mallorca groźnie kontrowała starając się uzyskać pierwsze trafienie w tej konfrontacji.

W doliczonym czasie pierwszej odsłony meczu gospodarze nieoczekiwanie objęli prowadzenie. Patrick Webo świetnie przyjął piłkę przed polem karnym, wyłożył ją Castro, a ten pięknym strzałem z dziewiętnastu metrów pokonał Jose Manuela Pinto.

Z dużym animuszem piłkarze Mallorki rozpoczęli drugą część spotkania. Po pięciu minutach gry podopieczni Gregorio Manzano mogli prowadzić 2:0, ale po podaniu od Keity Patrick Webo trafił z pozycji spalonej. Chwilę później Martin Cacares brutalnie sfaulował w polu karnym Castro, a sędzia spotkanie nie miał wątpliwości co do decyzji.

Czerwona kartka dla Caceresa i rzut karny, którego gospodarze nie potrafili jednak wykorzystać. W 65. minucie siły zostały wyrównane, bowiem drugą żółtą kartkę otrzymał Josemi. W kolejnych minutach meczu obie drużyny prowadziły zacięty bój, a szanse na strzelenie bramki mieli zarówno jedni, jak i drudzy.

W 82. minucie spotkania nie było już wątpliwości kto zagra w finale Copa Del Rey. Po dalekim podaniu z połowy Barcelony David Navarro zdołał jedynie lekko strącić piłkę w kierunku swojej bramki, dopadł do niej Messi i spokojnie przerzucił nad wybiegającym z bramki Germanem Luksem. W ten sposób reprezentant Argentyny przypieczętował awans Barcy do finału w którym podopieczni Josepa Guardioli spotkają się z Athletic Bilbao. Spotkanie na Son Moix zakończyło się remisowym rezultatem.

Real Mallorca – FC Barcelona 1:1 (1:0)
1:0 Castro 45′