A było tak blisko…

Piłkarze Barcelony nie będą dzisiaj cieszyć się ze zdobycia mistrzowskiego tytułu. Podopiecznym Guardioli potrzebne było zwycięstwo w spotkaniu z Villarreal. Blaugrana prowadziła 3:1, jednak ostatecznie zremisowała 3:3.

Dzisiaj Barcelona miała świętować mistrzostwo kraju. Wszystko było już przygotowane na wielką fiestę – wystarczyło tylko wygrać. Barcelona do przerwy spełniała ten warunek i prowadziła z Villarreal 3:1. Bramki Keity, Eto’o i Alvesa za bardzo uspokoiły czujność zespołu.

W drugiej połowie gospodarze grali dużo słabiej, co odbiło się na końcowym wyniku. W 78. Abidal otrzymał czerwoną za faul w polu karnym. Dla gości jedenastkę na gola zamienił Fernandez. Od tego momentu rozpoczął się horror zespołu z Camp Nou. Goście robili wszystko, by zepsuć zabawę kibicom i ostatecznie osiągnęli swój cel. Drugiego gola w tym meczu zdobył Llorente w 92 minucie wykorzystując błędy Puyola i Pique.

Fani Barcy będą musieli przełożyć świętowanie na przyszłą kolejkę.

FC Barcelona – Villarreal 3:3
Bramki: Seydou Keita 12, Samuel Eto’o 36, Daniel Alves 45 – Joseba Llorente 22, 90, Matias Fernandez 78-karny

~ - autor: bksspartakatowice w dniu 11/05/2009.