Osasuna pokonała Barcę

Barcelona nie dała rady broniącej się przed spadkiem Osasunie. Rezerwowy skład Dumy Katalonii nie strzelił ani jednego gola, a ekipa z Pamplony zdobyła cenne 3 punkty dzięki wspaniałej główce Pandianiego.

Ekipa z El Sadar przystępując do tego meczu była bardzo w trudnej sytuacji. Podopieczni Jose Antonio Camacho wiedzieli, że nie mogą przegrać tego spotkania, jeśli chcą utrzymać się wśród najlepszych. Dla Katalończyków obecny sezon jest jednym z najlepszych w historii. Drużyna z Camp Nou sięgnęła już po dwa trofea, zdobywając mistrzostwo Hiszpanii i puchar Hiszpanii.

Teraz pozostaje spotkanie ligowe to jedynie mecze o prestiż i wyśrubowanie rekordu. Podopieczni Josepa Guardioli myślami są już przy spotkaniu Ligi Mistrzów z Manchesterem United. Rezerwowi Blaugrany chcieli z kolei udowodnić, że zasługują na miejsce w składzie i ich przynależność klubowa nie jest przypadkowa.

To jednak Osasuna pierwsza strzeliła bramkę w meczu na Camp Nou, a jedyny wysunięty napastnik Walter Pandiani udowodnił, że gry znajdzie się w wyjściowym składzie zespołu z Pampeluny i jest zdrowy, to nie marnuje okazji, aby wpisać się na listę strzelców. Podobnie było i tym razem, kiedy to w 26. minucie gry Jose Manuel Pinto był zmuszony do kapitulacji.

Ostatecznie po 45 minutach pierwszej połowy meczu to Osasuna prowadziła na Camp Nou 1:0 i była zespołem lepszym. Występujący w mocno okrojonym składzie zawodnicy FC Barcelony nie mieli pomysłu na grę, oddawali mało strzałów. Taki samo obraz meczu można było zaobserwować w drugiej odsłonie meczu.

Blaugrana starała się atakować. Aktywny był Bojan Krkic, a Kameruńczyk Samuel Eto’o, który nie zachwycał został zmieniony przez Seydou Keitę. Do tego w samej końcówce spotkania Marc Muniesa wprowadzony na boisko po przerwie musiał upuścić boisko otrzymując czerwoną kartkę. Ostatecznie Barcelona kończyła także mecz bez trenera Josepa Guardioli, który za swoje impulsywne reakcje został wyrzucony z ławki trenerskiej na Camp Nou.

~ - autor: bksspartakatowice w dniu 24/05/2009.