Roma lepsza od Milanu

W szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu na stadionie San Siro AC Milan przegrał z AS Romą 2:3 (0:1). Rzymianie objęli prowadzenie w 36. minucie po bramce byłego obrońcy Lieverpoolu Johna Arne Riise, ale na kwadrans przed końcem meczu wyrównał Massimo Ambrosini.
Roma po stracie bramki rzuciła się do ataku i cztery minuty później znów objęła prowadzenie, za sprawą gola Jeremy’ego Meneza, który pojawił się na boisku zaledwie trzy minuty wcześniej.
Kibice na stadionie w Mediolanie mieli prawdziwą huśtawkę nastrojów. Wprawdzie w 81. minucie Ambrosini znów doprowadził do wyrównania, ale ostatecznie ostatnie słowo w tym meczu należało do Romy. Zwycięstwo zespołowi Luciano Spalettiego zapewnił kapitan i lider drużyny Francesco Totti w 85. minucie.
Ambrosini, który mógł zostać bohaterem Mediolanu nie dotrwał do końca meczu, bowiem sędzia w 88. minucie wyrzucił go z boiska.

~ - autor: bksspartakatowice w dniu 24/05/2009.