MU wygrało, dobry mecz Kuszczaka

Image_4_for_FA_Cup_Derby_County_v_Manchester_United_gallery_588435046

Bardzo dobry mecz w barwach Manchesteru United rozegrał Tomasz Kuszczak. Polak gola nie puścił, a Czerwone Diabły pokonały Hull City 1:0. Tygrysy mimo to w przyszłym sezonie będą występowały w Premier League.

Zgodnie z zapowiedziami w mocno rezerwowym składzie na KC Stadium pojawił się Man Utd. Między słupkami stanął Tomasz Kuszczak, a z bardziej doświadczonych piłkarzy zagrali: Nani, Fletcher, Wes Brown i Gary Neville.

W czwartej minucie Kuszczak popisał się pierwszą dobrą interwencją, kiedy wypiąstkował dośrodkowanie Andy’ego Dawsona.

Tymczasem zamiast bramki dla Hull w 24. minucie goście objęli prowadzenie. Ładnym strzałem z około 20. metrów popisał się Danny Gibson. Myhill nie miał szans na skuteczną interwencją. W 35. minucie bardzo dobrą interwencją popisał się Kuszczak, parując uderzenie Dawsona.

Kilka minut po zmianie stron polski bramkarz ponownie dobrze się zachował po strzale Barmby’ego. W kolejnych minutach Hull nadal desperacko atakowało. Jednak gdy podopieczni Phila Browna dochodzili do sytuacji strzeleckich, to dobrze spisywał się Kuszczak. W końcówce kapitalną interwencją popisał się Myhill, broniąc uderzenie Naniego.

Ostatecznie MU wygrało 1:0, ale Hull i tak się utrzymało w Premier League.

Hull City – Manchester United 0:1 (0:1)
0:1 Gibson 24′

~ - autor: bksspartakatowice w dniu 27/05/2009.