Brazylia zdobyła Puchar Konfederacji

Brazylia wygrała z USA 3:2 w finale Pucharu Konfederacji. Po pierwszej połowie 2:0 prowadzili Amerykanie, ale w drugiej części gry pięciokrotni mistrzowie świata pokazali, że są lepsi i strzelili trzy bramki.
Od początku spotkania to Brazylijczycy zabrali się do ataków i mimo, że grali lepiej niż w meczu z RPA, pierwsi stracili bramkę. W 10. minucie meczu Clint Dempsey delikatnie trącił piłkę wrzuconą przez kolegę i nie dał szans Cesarowi.

Podopieczni Carlosa Dungi próbowali odrobić straty na różne sposoby, ale nie potrafili przebić się przez amerykańską obronę. Na dodatek brazylijscy piłkarze razili niedokładnymi podaniami.

W efekcie w 27. minucie spotkania było już 2:0 dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Zabójczą kontrę strzałem zakończył Landon Donovan. Po raz kolejny Julio Cesar był bez szans.

Do końca pierwszej połowy obraz gry się nie zmieniał. Brazylijczycy próbowali odrabiać straty a Amerykanie czekali na swoją szansę.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Brazylijczyków. Już minutę po wznowieniu gry kontaktową bramkę zdobył Luis Fabiano. Napastnik Sevilli otrzymał dokładne podanie od kolegi z drużyny, obrócił się i mocno uderzył, nie dając szans Timowi Howardowi.

Niespełna piętnaście minut później powinno być 2:2. Po strzale Kaki piłkę na poprzeczkę sparował Tim Howard. Amerykański bramkarz interweniował za linią bramkową i sędzia podjął błędną decyzję nie uznając gola.

Po naporach Brazylijczyków w 74. minucie spotkania do wyrównania doprowadził Luis Fabiano, strzelając swoją piąta bramkę w tym turnieju.

~ - autor: bksspartakatowice w dniu 30/06/2009.