LM podsumowanie środowych meczy

Arsenal Londyn w najciekawszym meczu wygrał ze Standardem Liege 3:2 w jednym z najciekawszych środowych meczów piłkarskiej Ligi Mistrzów. Piłkarze Standardu pięć minut po rozpoczęciu meczu prowadzili już 2-0. Na boiskach zobaczyliśmy reprezentantów Polski.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Liege przecierali oczy ze zdumienia. W 5. minucie gospodarze prowadzili już 2:0. Najpierw w 3. minucie na na listę strzelców wpisał się Eliaquim Mangala, zaś dwie minuty później po strzale z rzutu karnego wynik meczu podwyższył Milan Jovanović.

Arsenal ruszył do odrabiania strat a bramkę do szatni w 45. minucie zdobył Nicklas Bendtner. Po zmianie stron podopieczni Arsene’a Wengera wciąż dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu.

Ataki przyniosły skutek w 78. minucie, kiedy to remisu doprowadził Thomas Vermaelen. To nie było jednak ostatnie słowo „Kanonierów” w tym meczu. Na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę na wagę trzech punktów zdobył Eduardo.

Cały mecz na ławce Arsenalu Londyn spędził Wojciech Szczęsny. Na europejskich boiskach grali również inni Polacy.

Bezbramkowym remisem zakończył się zapowiadany jako wydarzenie 1. kolejki Ligi Mistrzów mecz Interu Mediolan z Barceloną. Ze szczególną uwagą obserwowano grę Zlatana Ibrahimovicia i Samuela Eto’o, których latem kluby wymieniły między sobą. Jednak ani Ibrahimovic w koszulce Barcelony, ani Eto’o w Interze nie zachwycili.

Barcelona i Inter bardziej skupiły się na zabezpieczeniu własnych bramek niż na akcjach ofensywnych. W pierwszej połowie Katalończycy jeszcze angażowali większe siły w ofensywę, ale byli nieskuteczni. Najlepszą okazję zmarnował w 42. minucie Keita, który nie trafił w opuszczoną przez Julio Cesara bramkę. Po przerwie groźniejsi byli gospodarze. W 66. minucie piłka po atomowym strzale Stankovicia minimalnie minęła poprzeczkę.

Olympiakos Pireus z Michałem Żewłakowem w składzie pokonał AZ Alkmaar. Kapitan reprezentacji Polski rozegrał pełne 90 minut. Inny z reprezentantów Polski, Rafał Murawski grający w Rubinie Kazań wszedł na boisko w 77. minucie spotkania. Jego zespół przegrał w Kijowie z miejscowym Dynamem 1:3.