Środa na boiska Ligi Mistrzów

Sensacja w Mediolanie. AC Milan, siedmiokrotny zdobywca Pucharu Europy, przegrał na San Siro z FC Zurich 0:1, w jednym z ośmiu środowych meczów 2. kolejki piłkarskiej ligi Mistrzów. Wynik został ustalony już w 10 minucie. Po rzucie rożnym gola zdobył Fin Hannu Tihinen.

Gospodarze do końca pierwszej połowy byli kompletnie bezradni i dopiero wejście na boisko Ronaldinho i Zambrotty spowodowało iż ich akcje nabrały rozmachu.  Niestety strzały Filipo Inzaghiego bronił wyśmienicie Johny Leoni a Zambrotta w doliczonym czasie trafił piłką w słupek i sensacja stała się faktem.

Tomasz Kuszczak wystąpił niespodziewanie w bramce MU przeciwko VFL Wolfsburg. Przy strzale Dżeko był bez szans. Wyrównał trzy minuty później Ryan Giggs a trzy punkty zapewnił Michael Carrick.

Z trzech Polaków w Apoelu Nikozja zagrał tyko Kamil Kosowski. Cypryjczycy liczyli na niespodziankę. Niestety Francuz Nicola Anelka w 18 minucie strzelił jedynego gola spotkania i uciszył widownię.

Oprócz MU, Chelsea, komplet punktów zdobył Real Madryt. Dwie braki strzelił najdroższy piłkarz świata Ronaldo. W tegorocznej edycji LM zdobył już 4 gole. Jerzy Dudek oglądał mecz z ławki rezerwowych.