Adidas Jabulani

Wiemy już jak wyglądać będzie oficjalna piłka, która używana będzie na mistrzostwach świata w piłce nożnej w RPA. FIFA oraz tradycyjny dostawca sprzętu na mundial, firma adidas odkryli karty: w 2010 na afrykańskich boiskach piłkarze kopać będą piłkę adidas Jabulani.

„Jabulani” w języku Zulu oznacza „świętować”, „celebrować”. Kolorystyka piłki została zainspirowana barwami narodowymi RPA, ale nie tylko. 11 kolorów znajdujących się na futbolówce reprezentuje jedenastu graczy w każdej z drużyn, jedenaście oficjalnych języków używanych w RPA oraz jedenaście afrykańskich społeczności zamieszkujących kraj. Połączenie jedenastu barw symbolizować ma zróżnicowanie, które zestawione blisko siebie łączy się w harmonijną całość.

„Piłka technologicznie jest jak dotąd najbardziej zaawansowana w historii futbolu. Jest niczym bolid Formuły 1” – mówi Julian Wade – główny projektant piłki Jabulani. Składa się nie z 32 jak to dawniej bywało, lecz z ośmiu sferycznie uformowanych paneli. Zdaniem twórców piłki zapewnia to „energetyczność” i idealną krągłość. Piłkarze, którzy testowali piłkę są entuzjastycznie nastawieni do piłki „Jabulani” i już teraz obiecują wiele goli na boiskach RPA.

więcej na: http://www.interia.pl

~ - autor: bksspartakatowice w dniu 06/12/2009.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: