Adam wicemistrzem olimpijskim!!!

Adam Małysz zdobył srebrny medal w olimpijskim konkursie skoków narciarskich na normalnej skoczni (K-95) w kanadyjskim Whistler. Wygrał po raz trzeci w karierze Szwajcar Simon Ammann, trzeci był Austriak Gregor Schlierenzauer.

To trzeci olimpijski medal w karierze „Orła z Wisły”. Poprzednio zdobył srebro i brąz w 2002r. na Igrzyskach Olimpijskich w Salt Lake City. Jest to jednocześnie dziewiąty medal dla Polski w historii naszych startów w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Dzisiejszy konkurs przebiegał pod dyktando trzech wielkich zawodników. Najlepsze odległości w dwóch seriach uzyskał Simon Ammann, który skakał 105m i 108m. Adam Małysz po pierwszej serii był trzeci (103.5m), ale świetny drugi skok (105m) pozwolił mu awansować o jedno miejsce na olimpijskim podium.

Dużo szczęścia miał trzeci dziś Gregor Schlierenzauer, który po pierwszej serii zajmował odległe 7. miejsce. Drugi skok był już jednak popisem młodego Austriaka. 106m pozwoliło mu wskoczyć na podium.

Wypadł z niego Michael Uhrmann. Niemiec, który po pierwszej serii zajmował drugie miejsce, zepsuł drugą próbę i spadł na 5. miejsce. Czwarty był Fin Janne Ahonen.

Nad formą pozostałych Polaków lepiej spuścić zasłonę milczenia. Kamil Stoch zajął ostatecznie 27. miejsce. W finałowej serii zabrakło natomiast Stefana Huli (31. miejsce) i Krzysztofa Miętusa (36.).

~ - autor: bksspartakatowice w dniu 14/02/2010.