Diego Forlan bohaterem Madrytczyków

W historycznym finałowym meczu piłkarskiej Ligi Europejskiej rozgrywanym w Hamburgu Atletico Madryt pokonało po dogrywce Fulham Londyn 2:1 (1:1, 1:1) i zostało pierwszym triumfatorem tych rozgrywek. Obie bramki dla hiszpańskiego klubu zdobył niezawodny Diego Forlan.

Piłkarze Atletico szczęśliwie triumfowali w pierwszej edycji Ligi Europejskiej, dzięki dwóm bramkom strzelonym przez Diego Forlana, w tym decydującej pod koniec dogrywki. Hiszpanie, uważani za faworytów meczu, przez 90 minut gry wcale nie uzyskali zdecydowanej przewagi, przeciwnie – na początku drugiej połowy mieli poważne kłopoty, gdy zawodnicy Fulham zaatakowali.

W pierwszej połowie zespół angielski początkowo grał bardzo ostrożnie, ekipa Fulham kilka razy zaatakowała z kontry. Forlan w 32. minucie strzelił gola dającego jego zespołowi prowadzenie, pięć minut później do remisu doprowadził Davies.

W drugiej połowie oba zespoły po kilka razy nie wykorzystały dogodnych okazji strzeleckich, także początek dogrywki nie zmienił wyniku. Dopiero na niespełna 5 minut przed końcem doliczonego czasu Forlan po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Za straconą bramkę winy nie ponosi bramkarz Fulham Marc Schwarzer, który był zasłonięty przez obrońcę.

Atletico – Fulham 2:1 (1:1, 1:1)
Bramki: Diego Forlan 32, 116 – Simon Davies 37

Sędziował: Nicola Rizzoli (Włochy). Widzów: 50 000.

Atletico Madryt: David de Gea; Tomas Ujfalusi, Luis Perea, Alvaro Dominguez, Antonio Lopez; Jose Antonio Reyes (78-Eduardo Salvio), Paulo Assuncao, Raul Garcia, Simao Sabrosa (68-Jose Manuel Jurado); Diego Forlan, Sergio Aguero (119-Juan Valera)

Fulham: Mark Schwarzer; Chris Baird, Aaron Hughes, Brede Hangeland, Paul Konchensky; Damien Duff (84-Erik Nevland), Dickson Etuhu, Danny Murphy (118-Jonathan Greening), Simon Davies; Zoltan Gera; Bobby Zamora (55-Clint Dempsey).

~ - autor: bksspartakatowice w dniu 13/05/2010.