44 tysie miesięcznie za grę w B-klasie!!!

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że rozstanie Pawła Strąka z Górnikiem Zabrze będzie formalnością. Ponad miesiąc temu piłkarz znalazł się na liście graczy, z którymi klub chciał rozwiązać kontrakt, a tydzień temu strony doszły do porozumienia. Tak przynajmniej twierdził prezes klubu, Łukasz Mazur – czytamy w „Sporcie”.

Tymczasem w środę wieczorem Paweł Strąk stwierdził, że nadal chce grać w Górniku i wypełni w Zabrzu swój kontrakt. Dodajmy, że obowiązuje on jeszcze 3,5 roku. Biorąc pod uwagę wysokość kontraktu piłkarza, który jak wynika z informacji „Sportu” zarabia 44 tysiące złotych, może w tym okresie wzbogacić się o ponad dwa miliony. Nie grając nawet minuty na boiskach ekstraklasy. W zimie 2009 Strąk podpisał z Górnikiem pięcioletni kontrakt. Henryk Kasperczak uznał wtedy, że ten piłkarz jest mu niezbędny w budowie silnego Górnika.

– Naprawdę wierzyłem, że piłkarz zachowa twarz i będzie miał poczucie honoru. Wiem, że miał ofertę z ligi greckiej, ale nie chciał z niej skorzystać. Teraz powiedział, że chce zostać w Polsce, a dla kontraktu jaki ma w Zabrzu, warto się poświęcić – mówi Mazur.

Poświęcenie ma polegać na tym, że Strąk będzie trenował z rezerwami i grał na boiskach B-klasy.

~ - autor: bksspartakatowice w dniu 23/07/2010.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: